Hasičům s vadou zraku pomohla nadace a přední odborníci

Nejenom profesionální výbava a dostupná moderní technika, ale i dobrý zrak je pro každého záchranáře a hasiče především, nesmírně důležitý. Je to vlastně jeho druhý nástroj, díky kterému se může pouštět do záchrany životů i majetku obyvatel. Proto se Nadační fond REGI Base, jehož cílem je pomáhat těm, kteří za nás nasazují zdraví a život, tedy i hasičům, rozhodl dvěma takovým záchranářům pomoci s jejich „handicapem“.

„Spojili jsme se oční klinikou NeoVize a specializovaný zákrok v hodnotě 100 tisíc korun jim pomohl k návratu kvalitního zraku.  Přístupu kliniky si velice vážíme. Nadšených hasičů, ale i policistů nebo vojáků, kteří za nás chtějí sloužit a pomáhat nám všem tam, kde je potřeba, není nikdy dost. Jsme tedy rádi, že máme dalšího spolehlivého partnera, který chce přispět k dosažení jejich cílů a snů,“ říká zakladatel Nadačního fondu REGI Base Hynek Čech.

Jak Tereza Fliegerová, hasička ze Středočeského kraje, která byla zvyklá dvacet let nosit brýle, tak i její kolega Dominik Jakubčík dobrovolný hasič z Brna, jsou šťastni, že dostali tu možnost, aby nemuseli nosit ani brýle ani kontaktní čočky, což jim svým způsobem komplikovalo život, a hlavně výkon jejich povolání.

Tereza Fliegerová podstoupila laserové odstranění dioptrií metodou NeoSMILE 3D.

„Jedná se o moderní laserovou metodu s využitím femtosekundového laseru VisuMax. Za 15 minut jde pacient domů, nic ho nebolí, v očích cítí jen lehký tlak. Od druhého dne lze fungovat v podstatě bez omezení,“ prozradila MUDr. Jana Mikšovská, který zákrok prováděla.

„Přiznávám, že jsem se operace bála. Těšila jsem se na výsledek, ale obavy jsem měla kvůli bolesti a tomu, zda vše proběhne hladce. Samotnou mě překvapilo jak rychlé, a hlavně bezbolestné to bylo. Ve srovnání s tímto zákrokem je mnohem horší návštěva zubaře,“ hodnotí úspěšný zákrok poručík Tereza Fliegerová.

Dobrovolný hasič Dominik Jakubčík bojuje s očními vadami od malička. Když se zbavil šilhání, přišla krátkozrakost. Právě ta mu komplikovala jeho profesi. V dýchací masce nebo při čtení tabulek s varovnými informacemi při chemickém zásahu je nedokonalý zrak překážkou.

„Díky moderní laserové metodě, při které se použijí dva lasery femtosekundový a excimerový laser jsme odstranili oční vady včetně astigmatismu (cylindrů). Operace je opět velmi rychlá a bezbolestná,“ doplnila doc. MUDr. Karolína Skorkovská, která prováděla asi 20 minut trvající zákrok.

„Jsem za tento zákrok neskutečně rád. Nejen, že se teď mohu konečně podívat na svět očima, které vidí tak, jak mají, aniž bych musel neustále hledat brýle, ale zároveň mi tento zákrok může pomoci při výběrovém řízení k profesionálním hasičům,“ říká hasič Dominik Jakubčík.

„Cílem Oční kliniky NeoVize je zpřístupnit a poskytovat moderní péči všem, kteří ji potřebují k tomu, aby jim lepší zrak přinášel lepší život. A to bez ohledu na druh onemocnění, nutný léčebný postup a sociální status,“ uvedl ředitel kliniky Petr Kocian.

Klinika má mj. také zvýhodněné laserové metody NeoLASIK HD a NeoSMILE 3D s doživotní zárukou právě pro lidi z první linie, jako jsou zdravotníci, záchranáři, hasiči, policisté nebo vojáci.

Sdílet:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

Dobráci.cz © 2021 Všechna práva vyhrazena.